شما می تونید در اینجا با اغلب مشخصه های فنی اسپیکر بلوتوثی که مهمه آشنا بشید:

IPX 7 چی میگه؟

مزایای اتصال بلوتوثی

وات خروجی چیه؟

 آمپلی فایر ها

کمی با باتری لیتیم-یونی

نسبت سیگنال به نویز (signal to noise ratio)

تکنولوژی Multiroom

گواهی IPX 7 برای اسپیکر ها

 

IPX 7 یه معیار معتبر برای تجهیزات الکتریکی است که از صفر شروع میشه و تا هفت میره و هر چی عدد بزرگ تر باشه مقاومت رطوبتی اسپیکر بیشتره. با وجود این ویژگی شما با خیال راحت اسپیکر خود را در زیر باران ، کنار دریا و در استخر به همراه خود ببرید و نگران خرابی اسپیکر خودتون نباشید. طبق گواهی IPX 7 اسپیکر میتونه در عمق یک متری آب به مدت حدودی 30 دقیقه دوام بیاره.

IPX 0 به معنی عدم مقاومت رطوبتی است.

IPX 1 و IPX 2 به معنی مقاومت اسپیکر در برابر باران سبک و قطرات کم آب است و مدت زمان مقاومت حدود 10 دقیقه است.

IPX 3 میگه که محصول به مدت 5 دقیقه با زاویه 60 درجه در مقابل قطرات باران و اسپری آب مقاوم است.

IPX 4 یعنی که محصول به مدت 5 دقیقه در مقابل پاشش آب و باران در تمام جهات مقاوم است.

IPX 5 بیانگر مقاومت به مدت 3 دقیقه در مقابل پاشش مستقیم آب در مکان هایی مانند آشپزخانه و یا حمام است.

IPX 6 مقاومت محصول در برابر غوطه ور شدن در آب به مدت 3 دقیقه است.

اسپیکر

مزیت های اتصال بلوتوثی در اسپیکر ها

استفاده از این اتصال راحته و هر کسی به سادگی میتونه این کارو انجام بده. برای اتصال به هیچ شبکه ای نیاز نیست و در هر جا می تونید اتصالو برقرار کنید. اتصال چند ثانیه ای برقرار میشه و معتلی نداره. باتری اسپیکر شما دیگه دیر تموم میشه و کیفیت صدایی که از طریق اتصال بلوتوث ایجاد میشه با اتصال Wi-Fi تفاوتی نداره و حتی بهتره.

اسپیکر

وات خروجی چیست؟

وات خروجی توان صدای خروجی هستش و هر چی بیشتر باشه بلندی صدای اسپیکر بیشتره.

آمپلی فایر ها

آمپلی فایر یا به طور خلاصه آمپ دستگاهی هست که برای تقویت کردن سیگنال های ضعیف استفاده میشه. آمپ کاربردهای متفاوتی داره و در جاهای مختلف با اندازه های متفاوت و توان های مختلف استفاده میشه.

یه توضیح کوتاه در مورد فرکانس : وقتی میگن برق شهر 50Hz یعنی در هر ثانیه 100 بار لامپ خونه ی شما رو روشن و خاموش میکنه یعنی 50 بار خاموش و 50 بار روشن میکنه و همه ی این 100 بار در یک ثانیه انجام میشه. حالا در مورد صدا : هر چی صدا هوا رو سریع تر حرکت بده صدا مثل جیغ منتشر میشه و هر چی صدا هوا رو آروم حرکت بده صدا بم و کلفت ظاهر میشه .

ساب ووفر ها فرکانس 20Hz تا 200Hz رو پوشش میدن که بم ترین صدا هستش. ووفر صدا های بم رو ایجاد میکنه و تیوتر که از صدای جیرجیرک گرفته شده صدایی تیز ایجاد میکنه . صدای بمی که ووفر ایجاد میکنه به صدا های بیس (bass) یا باس معروف شدن.

باتری لیتیم-یونی اسپیکر

باتری های لیتیم- یونی مزیت های زیادی دارن که چند تاشون رو بیان میکنم. شارژ این باتری ها دیر خالی میشه ، وزنش کمه و ظرفیت بالایی دارن و باید بگم که شارژ بیش از حد ، دمای بالا و ضربه زدن به باتری لیتیم-یونی به شدت مضره.

نسبت سیگنال به نویز

نسبت سیگنال به نویز ( signal to noise ratio) میزان سیگنال مفید در برابر سیگنال نویز هستش. اگر مقدار این شاخص بیشتر از 30 باشه برای اسپیکر مناسبه و البته هر چی بیشتر باشه بهتره.

تکنولوژی Multiroom

در تکنولوژی Multiroom سیستم های اتصالی Wi-Fi از اپلیکیشن موبایل جامعی استفاده می کنند که گوشی ، رایانه و حتی دستگاه های ذخیره سازی شما رو به هم وصل می کنه ، با این سیستم می تونید کل مجموعه ی موسیقی تان و اپلیکیشن های استریمی مثل اپل موزیک ، اسپاتیفای و … رو استریم کنید و خوبیش اینکه با اضافه کردن اسپیکرهای Multiroom می تونید سیستم های زیادتری به هم وصل کنید که با این کار می تونید محتوای صوتی رو در تمام خونه تون پخش کنید یا به طور همزمان از هر کدوم یه موزیک متفاوت پخش کنید.

هنوز امتیازی داده‌نشده.
منتظر بمانید …