تست بیس یکی از اسپیکر های بلوتوثی jbl را ببینید

صدای بم و تیز چیست؟

هر چه فرکانس جسمی که مرتعش می شود بیشتر باشد ، مولکول های هوا با سرعت بیشتری تغییر مکان می دهند بنابراین صدایی که به گوش می رسد تیز تر و زیر تر است اما اگر تعداد نوسانات در واحد ثانیه کم باشد صوت به صورت بم و کلفت به گوش می رسد این را هم بگوییم که صدای با دامنه بیشتر هوا را بیشتر فشرده می کند و چون می تواند پرده گوش را بیشتر حرکت دهد ، بلند تر شنیده می شود.

بیس 

بیس چیست؟

بیس یعنی حرکت یک صفحه و ایجاد ارتعاش در محیط و رسیدن آن ارتعاش به گوش ما. عوامل متعددی در این ارتعاش موثر هستند که یکی از آن ها سطح مقطع است که هر چه بزرگ تر باشد بیس بیشتر می شود.

ساب ووفر ها چه کار می کنند؟

ساب ووفر ها نوعی اسپیکر هستند که فرکانس های نزدیک به 20Hz را پوشش می دهند که صدا های بم را شامل می شود و بیس بسیار عمیقی دارد. مزیت هیجان انگیز و لذت بخش ساب ووفر ها این است که جلوه های صوتی فیلم ها  و موسیقی ها را متوجه می شوید و حالتی را به وجود می آورد که انگار در حین اجرای موسیقی حضور داشته اید.

توان خروجی و RMS

هر چه توان خروجی بیشتر باشد اسپیکر صدای بلندتری را پخش می کند ، فقط وات بالا مهم نیست و RMS اسپیکر خیلی اهمیت دارد. RMS مخفف root mean square است.

بیس

ممکن است که توان خروجی اسپیکر 300 وات باشد ولی RMS آن 250 وات باشد ، یعنی توان واقعی تقویت صدا در این اسپیکر 250 وات است و به عبارت دیگر اسپیکر صدا را به صورت امن تا 250 وات بالا می برد بدون اینکه آسیبی به اسپیکر وارد شود.

فرکانس پاسخ گویی

محدوده ی شنوایی انسان ها 20Hz -20kHz است هر چه قدر فرکانس پاسخ گویی اسپیکر به این اعداد نزدیک تر باشد ، بیس بیشتری دارد. اسپیکر هایی که فرکانس های بسیار بالاتر یا پایین تری ، از محدوده ی شنوایی انسان می توانند پخش کنند برای استفاده ی مانیتورینگ در استریو و مستر کاربرد دارد.

اگر می خواهید بیس اسپیکر یا سیستم خودتان را امتحان و بررسی کنید فرم زیر را پر کنید و موزیک هایی که مخصوص تست بیس هستند را دریافت کنید.

هنوز امتیازی داده‌نشده.
منتظر بمانید …