تفاوت های باتری لیتیم یونی و لیتیم پلیمری

باتری های لیتیم یونی ظرفیت انرژی بالایی دارند و به نسبت انرژی خروجی ،  از قیمت به صرفه تری در مقایسه با باتری های لیتیم پلیمری برخوردارند اما باتری های لیتیم یونی عمر کوتاه تری دارند و اگر سیکل شارژ آنها درست رعایت نشود و یا پس از مدتی شارژ نشوند ، سلول های باتری لیتیم یونی از بین خواهند رفت. از این رو نسبت به زمان شارژ شدن بسیار حساس هستند.

باتری های لیتیم پلیمری توانایی تولید در ابعاد و ضخامت کارت اعتباری را دارا هستند. این نوع باتری ها علاوه بر ایمن بودن از وزن کمتری برخوردارند. هزینه ی تولید باتری لیتیم پلیمری نسبت به لیتیم یونی بیشتر بوده و انرژی خروجی کمتری نسبت به لیتیم یونی دارند.

لیتیم یونی

در باتری های لیتیم یونی اگر ماده جدا ساز بین الکترود مثبت و منفی از بین رود واکنش شیمیایی بین آنها منجر به آتش سوزی می شود. اما شرکت های معتبر ، باتری های کاملا ایمنی تولید می کنند و از این نظر جای نگرانی نیست.

هم باتری های لیتیم یونی و هم باتری های لیتیم پلیمری نسبت به شارژ شدن بیش از حد حساس هستند که عدم رعایت این نکته موجب خرابی زودرس آنها می شود. مدار محافظ موجود در این باتری ها تضمین کننده این است که هیچ چیز غیر منتظره ای رخ نمی دهد بنابراین صرفا برای طولانی کردن عمر باتری موارد گفته شده را رعایت کنید و نگران اتفاقات گفته شده نیز نباشید.

این باتری ها برای اولین بار به خاطر استفاده ی شرکت های بزرگ الکترونیکی در اوایل دهه 1990 محبوبیت شان افزایش یافت.

توضیحی در مورد ظرفیت باتری

وقتی می گویند ظرفیت یک باتری 2200mAh است چه معنایی دارد؟

m یعنی میلی و معادل 0.001 است و A واحد اندازه گیری جریان الکتریکی ، یعنی آمپر است و h یعنی ساعت. با این تفاسیر 2200mAh یعنی از این باتری در یک ساعت می توانیم جریانی به اندازه ی 2.2A بکشیم به عبارت دیگر اگر 2.2A از باتری جریان بکشیم یک ساعت طول می کشد که باتری خالی شود.

انتخاب شرکت jbl

نوع باتری مورد استفاده ی jbl در ساخت اسپیکر ها با توجه به نیاز و کارایی محصولات خود ، از نوع لیتیم یونی است که به مراتب انتخاب مناسب تری برای اسپیکر هاست.

هنوز امتیازی داده‌نشده.
منتظر بمانید …