برگشت به اصل خویش

موسیقی سنتی ایرانی یک نوای دوست داشتنی برگرفته از فرهنگ غنی ایران است و حالا این موزیک آرامش بخش را از همایون شجریان دست ندهید.

در آغوش موسیقی

دانش آموزان و دانشجویان زیادی هستند که بدون موزیک  نمی توانند درس بخوانند و باید حتما به موسیقی گوش دهند تا بتوانند کار خود را انجام دهند. طبق پژوهش ها این احتمال وجود دارد که موسیقی تاثیر مثبتی روی حافظه انسان ها دارد اما این تاثیر به عوامل دیگری نیز بستگی دارد ، مثل نوع موزیک ، لذت بردن فرد از آن موسیقی و حتی میزان آشنایی فرد با دنیای نواها و آهنگ ها.

 

در یک پژوهش کسانی که دانش موسیقی داشتند زمانی که به موزیک های معمولی گوش دادند ، در آزمایش های یادگیری عملکرد بهتری از خود نشان دادند. از طرفی دانش آموزانی که دانش موسیقی نداشتند هنگامی که به یک موزیک مثبت گوش دادند ، در زمینه ی یادگیری بهتر عمل کردند و این اتفاق شاید به خاطر ایجاد احساسات مثبت بدون ایجاد تداخل در شکل گیری حافظه است.

در نهایت می توان گفت که موسیقی روی حافظه تاثیر دارد اما نتایج آن به شرایط افراد بستگی دارد بنابراین اگر فکر می کنید گوش دادن به موزیک هنگام مطالعه یا انجام هر کار دیگری موجب هواس پرتی شما می شود پس بهتر است در سکوت کار خودتان را انجام دهید.

درمان افسردگی با موزیک

یک شیوه ی ایمن و کاملا موثر برای درمان بسیاری از اختلالات روانی مثل افسردگی ، گوش دادن به موسیقی است.

طبق تحقیقی که در ژورنال world Journal of Psychiatry به چاپ رسیده ، موسیقی درمانی علاوه بر کاهش افسردگی و اضطراب ، به درمان بیمارانی که از اختلالات عصبی رنج می برند نیز کمک می کند ، این درمان هیچ گونه عوارض منفی برای آنها نخواهد داشت و به همین علت است که موسیقی درمانی روشی کاملا مطمئن برای درمان این گونه بیماران است. اگر حال ندارید و می خواهید روحیه ای تازه کنید ایمیل خود را وارد کنید.      

   

هنوز امتیازی داده‌نشده.
منتظر بمانید …